7 دردی که می توان با آناناس درمان کرد | سبزیجات

اگه دنبال راهی واسه درمان ناخوشیای خود می گردید و با این وجود نمی خواین بدنتون رو انبار ترکیبات شیمیایی بکنین آناناس در خدمت شماس.

حتماً شنیدین که خدا هزار درد داده و هزار و یه درمان! بعضی وقتا درمان بعضی از این مشکلات ساده تر از اون چیزیه که فکرش رو می کنیم. بیشتر ما تصور می کنیم که فقطً با داروهای شیمیایی میشه مرضی رو ریشه کن کرد. اصلاً دلمون نمی خواد اثر داروها رو زیر سوال ببریم؛ اما مسئله اینجاس تموم این داروها مشکلات جانبی دارن. حالا خوبیش اینه بعضی مواد غذایی شامل خواص فوق العاده ای هستن که حتی میشه به جای بعضی از داروها مورداستفاده قرار بگیرن. موز و آناناس جزو میوه هایی هستن که خواص دارویی دارن و شما رو از مصرف بعضی داروها بی نیاز می کنن.

اگه دنبال راهی واسه درمان ناخوشیای خود می گردید و با این وجود نمی خواین بدنتون رو انبار ترکیبات شیمیایی بکنین آناناس در خدمت شماس. یافته های بعضی از پژوهشا نشون داده که همین میوه اثراتی داره که قابل رقابت با بعضی از داروهای موجود در بازاره. با ما باشین تا 7 مشکل درمان پذیر با آناناس رو معرفی کنیم.

آناناس به چه دلیل و چیجوری؟
اگه در ذهنتون مرور می کنین که آناناس چیجوری می تونه مشکل گشا باشه باید بگیم که این میوه خوشمزه شامل ترکیبی موثر به نام «بروملین» است. این آنزیم از آرتریت و مشکلات قلبی گرفته تا یه سرماخوردگی ساده رو درمان می کنه. اثر این آنزیم رو به اندازه ای قوی دونسته ان که حتی اونو با داروی 5- فلوئوروراسیل (داروی سرطان) مقایسه کردن.

آناناس واسه مقابله با سرطان
بروملین موجود در آناناس به بدن کمک می کنه تا تموم قد در برابر سلولای سرطانی بایستد. یافته های بررسیای محققان آمریکایی نشون میده این ترکیب گیاهی به بدن کمک می کنه تا با شناسایی سلولای سرطانی با اونا مقابله کنه. در واقع آنزیم بروملین به سیستم ایمنی بدن قدرت کافی واسه مقابله با سرطان رو می بخشه.

 

آناناس واسه ارتقای سلامت قلب
«فابرین» نام یه جور پروتئین ارگانیکه که باعث روند بستن خون می شه. وجود این ترکیبات در خون مانع از گردش خون شده و در نتیجه امکان داره باعث ایجاد لختهای خونی شه؛ اما بروملین میتونه که این پروتئین رو حل کرده و جریان خون رو روان سازه. در این صورته که خون خوب به تموم ارگانای بدن می رسه، فعالیت قلب کنترل می شه، رگای خونی باز شده و از تشکیل لختهای خونی جلوگیری می شه. به نظر محققان اثر این ترکیب با اثرات آسپرین قابل مقایسه س. البته منظورمون این نیس که داروی آسپرین خود رو کنار گذاشته و آناناس رو جانشین کنین. شما می تونین از این میوه واسه ارتقای سلامت قلب خود استفاده کنین.

آناناس و آرتریت
آناناس میتونه که اثر داروهای ضدآرتریت رو زیاد کنه. البته پیشنهاد می کنیم که نظر پزشکتون رو در این مورد جویا شید. بروملین هم خونواده داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدیه که معمولاً واسه بیماران گرفتار به آرتریت تجویز می شن. متأسفانه بیشترین تجمع بروملین بیشتر در ساقه میوه س نه در میوه اون. شما می تونین بروملین رو به صورت کپسولایی که در داروخانه ها به فروش می رسن استفاده کنین. مصرف این داروها هم (با مشورت دکتر) می تونن به آرامش دردهای آرتریت کمک کنن.

اگه در ذهنتون مرور می کنین که آناناس چیجوری می تونه مشکل گشا باشه باید بگیم که این میوه خوشمزه شامل ترکیبی موثر به نام «بروملین» است. این آنزیم از آرتریت و مشکلات قلبی گرفته تا یه سرماخوردگی ساده رو درمان می کنه

آناناس و سلامت کلیه ها
آدمایی که از مشکلات کلیوی رنج می برن می تونن بدون نگرانی آناناس بخورن و از خواص اون بهره مند شن. چون کلیه ها رو پر از پتاسیم نمی کنه.

آناناس و التهاب
واسه آرامش التهاب بدن هم میشه به خواص آناناس اعتماد کرد. در این مورد هم بروملینه که وارد عمل می شه و با التهاب مقابله می کنه. این آنزیم پرخاصیت به بدن کمک می کنه که با چندین نوع مریضی مقابله کنه. بهتره بدونین که از آنزیم بروملین در ترکیب چندین نوع دارو استفاده می شه. شما می تونین بدون مصرف دارو و با خوردن آناناس به طور طبیعی از این آنزیم پرخاصیت بهره مند شید.

 

آناناس و مشکلات گوارشی
اگه در هضم غذا مشکل دارین، دچار گاز معده و چیزای دیگه ای به جز اینا هستین لازمه که به تغذیه تون اهمیت خاص ای بدین. اگه تغذیه متعادلی دارین شایدً بدنتون به اندازه کافی آنزیمای گوارشی ترشح نمی کنه. بروملین موجود در آناناس باعث تقویت کارکرد دستگاه گوارش شده و به متابولیسم بدن کمک می کنه تا خوب مواد غذایی تجزیه شده و جذب شه.

آناناس و به دست آوردن انرژی
واسه به دست آوردن انرژی بیشتر روزانه واسه خود آب آناناس جفت و جور کنین و صبح زود بخورین تا روز با نشاطی شروع کنین. اندازه بالای ترکیبات به درد بخور موجود در این میوه به بدن کمک می کنه تا سرحال و سرحال باشین. این میوه سیستم ایمنی بدنتون رو تقویت می کنه و مصرف منظم اون بیماریای زیادی رو از شما دور می سازه.

فاطمه مهدی پور


منبع : tebyan.net

جمع آوری به وسیله بخش خواص سبزیجات-خواص میوه ها سبزیجات و سلامت سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *