7 خوراکی برای کاهش بوی بد بدن

: 7 خوراکی واسه کاهش بوی بد بدن

چجوری از شر بوی بد دهن و بدن خلاص شیم؟ در ادامه با 7 خوراکی که میتونه بوی بد دهن و بدن رو کم کنه آشنا میشین.

می دونستین که بوی بدن هر فرد منحصر به خودشه و از راه غدد عرق خارج می شه؟ به گفته محققان آمریکایی، بوی بدن هر انسانی منحصر به خودشه و کلا وضعیت جسمی و اندازه رعایت بهداشت شخصی، نقش کلی ای در نوع بو داره. البته بوی زیر بغل با در نظر گرفتن غذاهای خاصی که می خوریم، تغییر می کنه.

در ادامه مطلب به راه های طبیعی واسه مقابله با بوی بدن می پردازیم:

مصرف آب

یکی از بهترین راه های رفع بوی بدن، مصرف فراوون آب سالم و خنکه. کارشناسان سلامت، مصرف آب فراوون رو واسه دفع سموم بد بوی بدن از درون کبد، کولون و کلیه، پیشنهاد می کنن. اضافه کردن کمی آب لیمو به یه لیوان آب و مصرف اون اول صبح واسه سم زدایی از دستگاه گوارش خوبه.

پروبیوتیک

ماست و کفیر منابع پروبیوتیک است؛ از طرفی مواد غذایی تخمیر شده مانند سرکه سیب، مانع از فعالیت باکتریای مضر می شه.

کلروفیل

کلروفیل رو خنثی کننده طبیعی بوی بد بدن می دونن. سبزیایی مانند گشنیز، جعفری، برگای سبز دیگه و چای سبز خاصیت سم زدایی داره. پس مصرف مواد غذایی غنی از کلروفیل، درمان طبیعی واسه رفع بوی بدن و دهانه.

سیر

هر چند سیر بوی قوی داره اما از بدن در برابر ویروسای زیاد و بیماریای باکتریایی که باعث بوی نامطبوع می شه، مراقبت می کنه.

مصرف سیر خطر بروز بعضی از سرطانای سیستم گوارشی رو کم می کنه. آلیسین یه جور فیتو کمیکاله که دارای خاصیت قوی آنتی اکسیدانی و ضد باکتریاییه.

از خوردن قند تصفیه شده دوری کنین

کارشناسان، بوی بد بدن (بوی دهن و عرق) رو با اندازه پایین باکتریای به درد بخور رابطه میدن. یافته های چند سال تحقیق نشون میده آدمایی که برنامه غذایی پر از قند تصفیه شده دارن و به طور تکراری از آنتی بیوتیک استفاده می کنن، از بوی نامطبوع بدن رنج می برن. مصرف آنتی بیوتیک و قند تصفیه شده باعث کاهش باکتریای سالم روده می شه و قارچا زمینه رشد پیدا می کنه. قارچای Candida باعث به هم خوردن تعادل باکتریایی می شه و در نتیجه بوی بد بدن ایجاد می شه.

روی

از روی به عنوان ماده اصلی در جفت و جور لوازم بهداشتی از جمله خمیر دندون و دئودورانت استفاده می شه. این ماده نقش اصلی در روند سم زدایی و تنظیم اون داره. روی، خاصیت آنتی اکسیدانی داره از این رو از سلولای بدن در مقابل آسیب رادیکال آزاد مراقبت می کنه. مصرف مکمل روی می تونه اندازه ذخیره اونو در بدن بالا ببره. خوردن غذاهای غنی از روی مانند مغز میوه، تخمه کدو و غذای دریایی باعث خوشبو شدن بدن می شه.

منگنز

این ماده طبیعی که معمولاً در برنامه غذایی خیلی به اون اهمیت داده نمی شه، نقش مهمی در کارکرد جور واجور بدن از جمله حفظ حافظه، کنترل و رفع بوی نامطبوع بدن داره. مواد غذایی پر از منگنز شامل برگای سبز پررنگ، ماهی، لوبیا، آواکادو، موز، مغز میوه، غلات سبوس دار و شکلات تلخ است. در سال ۱۹۲۸ یه پروفسور جراح فرانسوی دریافت که بوی نامطبوع بدن (عرق یا دهن) با مصرف مکملای این ماده از بین میره. این ماده مانند یه دئودورانت طبیعی عمل می کنه و فلورطبیعی روده رو زیاد می کنه در نتیجه بوی بد دهن و بدن از بین میره.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *