7 خاصیت گیاه جینسینگ | طب ایرانی

جینسینگ واسه حافظه و قوای جنسی خوبه، درمانی واسه پوستای خشک حساب می شه و خستگی رو نابود می کنه. اینا بخشی از خواص باورنکردنی این گیاه حیرت انگیزه. واسه آشنایی بیشتر با اون مطالعه این مطلب رو از دست ندین.

 

جینسینگ: گیاهی واسه تقویت حافظه و تمرکز

گیاه جینسینگ سلامت مغز رو بالا می بره.

این گیاه روی فعالیت سلولای مغزی اثر میذاره و حافظه رو تقویت می کنه.

روش مصرف

هر روز ناشتا  و به مدت 45 روز یه عدد کپسول 300 میلی گرمی جنسینگ می تونه قدرت درک رو بالا ببره و حافظه رو تقویت کنه.

 

جینسینگ: تقویت قوای جنسی

جینسینگ خواصی داره که با تحلیل قوای جنسی مقابله می کنه. حتی یافته های بعضی از پژوهشا نشون میدن که این گیاه می تونه ناتوانی جنسی رو هم درمان کنه. محققان کره ای پژوهشی روی 45 مردی که دچار مشکلات نعوظ بودن انجام دادن. یافته های این تحقیق که در سال 2002 در Journal of urology به چاپ رسید نشون میده که گیاه جینسینگ قدرت نعوظ مردها و لذت جنسی اونا رو بالا می برن.

روش مصرف

روزانه 1 گرم ریشه خشک جینسنگ در سوپ یا غذاهای دیگه. مدت زمان این دوره درمانی نباید بیشتر از 3 ماه باشه.

گیاه جینسینگ به بدن کمک می کنه تا با اثرات استرس فیزیولوژیکی یا روحی

مقابله کنه. در واقع این گیاه می تونه باعث آرامش سیستم عصبی شه

جینسینگ: درمانی واسه پوستای خشک

پوستای خشک بیشتر قربونی چین و چروک، لک و پیری زودرس می شن. به نظر کارشناسان طب گیاهی، جینسینگ اثر خوبی در رفع خشکی پوست داره.

روش مصرف

هر روز 1 عدد کپسول شامل 15 میلی گرم پودر عصاره خشک جینسینگ، 15 میلی گرم پودر عصاره خشک جینکو و 15 میلی گرم پودر عصاره خشک گیاه بومادران. مصرف این کپسول نباید بیشتر از 3 ماه طول بکشه.

 

جینسینگ: درمانی واسه خستگی

از زمانای دور در طب سنتی واسه مقابله با ضعف بدن و خستگی از گیاه جینسینگ استفاده کردن. این گیاه انرژی رو بالا می بره و قدرت فیزیکی بدن رو زیاد می کنه.

روش مصرف

روزانه دو عدد کپسول 25 تا 50 میلی گرم پودر عصاره خشک (صبح) و دو عدد کپسول (ظهر) با یه لیوان بزرگ آب مصرف شه.

جینسینگ: تقویت سیستم ایمنی بدن

جینسینگ باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شه. براساس یافته های یه تحقیق ایتالیایی این گیاه هم اینکه می تونه باعث افزایش اثر واکسن آنفلوانزا شه.

روش مصرف

واسه تقویت سیستم دفاعی بدنتون 2 قاشق چای خوری ریشه خرد شده جینسینگ رو تو یه لیتر آب سرد بریزین و با شعله ملایم بجوشونین. بعد شعله رو خاموش کنین و اجازه بدین به مدت 15 تا 30 دقیقه دم بکشه. جوشونده رو از صافی رد کنین. صبح و ظهر بعد از غذا یه فنجون از این جوشونده بخورین. این دوره درمانی رو بیشترین حد 3 ماه ادامه بدین.

 

جینسینگ: واسه مقابله با ریزش موها

جینسینگ با کمبودها و یافته های اون مقابله می کنه. ریزش مو نتیجه کمبودهایی در بدنه. به خاطر همین این گیاه با ریزش مو هم مقابله می کنه.

روش مصرف

یه قطره عصاره روغنی جینسینگ،1 قطره عصاره روغنی گیاه رازک، 1 قطره روغن سویا و 1 قطره روغن ذرت رو به شامپویتان اضافه کرده  و موهاتون رو با اون شامپو بزنین. اجازه بدین این شامپو به مدت 15 دقیقه روی موهاتون بمونه و بعد شستشو بدین. مدت زمان این دوره درمانی 3 ماهه.

از زمانای دور در طب سنتی واسه مقابله با ضعف بدن و خستگی از گیاه

جینسینگ استفاده کردن. این گیاه انرژی رو بالا می بره و قدرت فیزیکی بدن

رو زیاد می کنه

جینسینگ: آنتی استرسه

گیاه جینسینگ به بدن کمک می کنه تا با اثرات استرس فیزیولوژیکی یا روحی مقابله کنه. در واقع این گیاه می تونه باعث آرامش سیستم عصبی شه.

روش مصرف

هر روز صبح دو کپسول 25 تا 50 میلی گرمی عصاره خشک جینسینگ و دو کپسول ظهر با یه لیوان بزرگ آب میل شه. این دوره درمانی نباید بیشتر از 3 ماه طول بکشه.

 

موارد منع مصرف

درسته که مردم می گن داروهای گیاهی بی خطر هستن اما باید بدونین همین گیاهان دارویی اگه درست و به اندازه مصرف نشن می تونن باعث آسیبایی شن.

مصرف گیاه جینسینگ واسه بعضی مورد منع مصرف داره مثل زنان باردار، شیرده.

به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین اگه دچار چاقی بیشتر از اندازه، مشکلات زیاد عصبی، بی خوابی، فشار خون بالا، سرطان هستین نباید از این گیاه استفاده کنین.

مصرف جینسینگ واسه کودکان و نوجوانان هم پیشنهاد نمی شه.

فاطمه مهدی پور


منبع : tebyan.net

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *