7 خاصیت کامکوات | سبزیجات

7 خاصیت کامکوات

کامکوات، مانند بقیه مرکبات، پر از ویتامین C هستش. ویتامین C یکی از مهم ترین آنتی اکسیدانای لازم بدن واسه مقابله با رادیکالای آزاده.

 

کامکوات میوه ای از دسته مرکباته. شکل ظاهری این میوه مثل یه پرتقاله، اما در اندازه کوچیک تر. اندازه این میوه حدود 4 الی 5 سانتیمتره و دارای پوستی نارنجی و مثل چرمه. مزه این میوه هم ترش و شیرینه. علاوه بر مصرف این میوه واسه خواص زیاد اون، خیلی از ادما از این میوه واسه تزئین خوراکیا استفاده می کنن. درخت کامکوات امروزه یه درخت شناخته شده و روز به روز بر محبوبیت و معروفیت میوه و برگای اون اضافه می شه.

 

فواید این میوه واسه سلامتی

کامکوات، مانند بقیه مرکبات، پر از ویتامین C هستش. ویتامین C یکی از مهم ترین آنتی اکسیدانای لازم بدن واسه مقابله با رادیکالای آزاده. آنتی اکسیدانا از بدن در مقابل شکلای جور واجور مریضی ها از جمله سرطان، سرماخوردگی و حتی پیری زودرس حفاظت می کنن. پوست کامکوات شامل مقادیر زیادی فیتوکمیکاله که در پیشگیری از بروز سرطان بسیار تاثیردارن، البته فیتوکمیکالا در پوست بقیه مرکبات هم وجود دارن اما از اونجا که خوردن پوست کامکوات از بقیه مرکبات راحت تره، این میوه نسبت به بقیه مرکبات از مزیت برخورداره. علاوه بر ویتامین C، ویتامین هایB2،  A (ریبوفلاوین) و هم اینکه منگنز هم در کامکوات وجود دارن. ریبوفلاوین باعث سوختن چربیای بدن می شه.

 

١- بهبود زخم ها

این میوه شامل شکلای جور واجور مواد مغذی مانند آهن، کلسیم، فیبر و ویتامینای A، C

و E هستش که در مقابله با رادیکالای آزاد بسیار تاثیردارن. رادیکالای آزاد اولین

 عامل تخریب کننده سلولای بدن هستن

ویتامین C در بازسازی سلولای آسیب دیده و جلوگیری از آسیب دیدن سلولای سالم اثر زیادی داره. کامکوات در کل دارای آثار بلندمدته. به دلیل وجود اسیدسیتریک در این میوه، مصرف اون می تونه از ایجاد سنگ کلیه جلوگیری کنه. واسه استفاده هر چی بیشتر از این آثار کامکوات، بهتره از اون هر روز استفاده شه.

 

٢- ضد سرطان

کامکوات پر از آنتی اکسیدانای لازم از جمله لوتئین، کاروتنوئید، زآگزانتین و تانینه. این آنتی اکسیدانا توانایی مقابله با رادیکالای آزاد رو داشته و از پیشرفت شکلای جور واجور تومور جلوگیری می کنن، البته بدن ما به طور طبیعی ساختارایی واسه دفاع از خود در مقابل عوامل سرطانی و مریضیا داره، اما مصرف آنتی اکسیدانا در افزایش مقاومت و قدرت بدن موثره.

 

٣- مواد معدنی

کامکوات

منبع : tebyan.net

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *