7 خاصیت طلایی مصرف موز های سیاه شده | سبزیجات

7 خاصیت طلایی مصرف موز های مشکی شده

موز از جمله میوه هاییه که به دلیل داشتن طعم مطلوب و هم اینکه فواید بسیار زیاد واسه سلامتی بسیار محبوبه؛ اما بدیش اینه باورای غلطی در مورد مصرف موز هست! شما هیچ وقت موز لکه دار نمی خرید و این یه اشتباه بزرگه! در ادامه مطلب به بررسی فواید موز لک دار می پردازیم. با دکتر سلام همراه باشین.

میدونید موزهای لکه دار مشکی خواص سلامتی زیادی دارن و می تونن شما رو در پیشگیری و کاهش رشد سلولای سرطانی کمک کنن؟

مقابله با سرطان

نقاط مشکی روی موزهای سالم دارای یه جور پروتئینه که به کاهش رشد سلولهای تومور و سرطان کمک می کنه. موزها اندازه زیادی فیبر دارن، علاوه بر این داری فیبر بیشتری هستن که واسه حفظ سلامت بدن خوبه .

ضد فشار خون

موزهای لکه دار مشکی پر از پتاسیم هستن که به شکل معجزه آسایی واسه سلامت قلب موثره. پتاسیم به تنظیم فشار خون کمک می کنه و می تونه در جلوگیری از سکته و حملات قلبی اثر زیادی داشته باشه.

انرژی زا

موز یه میوه بسیار انرژیکه. اندازه زیادی کربن و آب داره وغنی از کالریه و پتاسیم موجود در اون قند خون رو هم تنظیم می کنه.

درمان سوزش معده

موز در کاهش سوزش معده، حالت ترش کردن و رفلاکس موثره. پتاسیم بالای موجود درآن حالت اسیدی معده رو با افزایش سطح (پ.هاش) خون خنثی می کنه.

ضد اضطراب و افسردگی

موز شامل یه ترکیب شیمیایی به نام تریپتوفانه که به تقویت حافظه کمک می کنه. علاوه بر این خوردن موز باعث تولید سروتونین می شه که باعث تقویت روحیه شده آدم رو از حالت افسردگی در می آورد و این خاصیت در موزهای مشکی بیشتر ایست.

هضم کننده غذا

به دلیل اندازه بالای فیبری که موز داره، بسیار در روند هضم غذا موثره. هم اینکه به دلیل داشتن پکتین ( کربوهیدراتی محلول در آب که در بعضی میوه های رسیده هست) موجب درست کار کردن سیستم گوارش می شه.

کاهنده فشارهای روحی و عصبی

به دلیل غنی بودن موز از ویتامینای گروه ب، خوردن موز می تونه بعضی از این احساسات و حالات روحی و عصبی رو کنترل کنه و هم اینکه به دلیل داشتن مقدار فراوون پتاسیم می تونه در کنترل قند خون که یکی از دلایل استرس و حالات عصبیه، بسیار کمک کننده باشه.

.

منبع : hidoctor.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *