7 خاصیت شگفت انگیز زردچوبه | طب ایرانی

7 خاصیت عجیب زردچوبه

 

تازه مادر شدین و به دنبال راهی موثر واسه تقویت ایمنی در طول نگهداری از نوزادتون هستین؟ به این فکر می کنین که زردچوبه رو به برنامه غذایی خود اضافه کنین، اما مطمئن نیستین که در طول بچه داری بی خطر باشه؟

 

زردچوبه می تونه راه حلی مناسب واسه تقویت ایمنی و اثبات سلامت در طول شیردهی باشه. در ادامه می تونین همه چیز رو در مورد زردچوبه بفهمین و فهمیده باشین که چیجوری می تونه به یه مادر شیرده کمک کنه.

 

زردچوبه ادویه ای شناخته شده درست مانند هل. طعمی تیز، عطری تند، و رنگی طلایی. افراد در بین آشپزی زیاد از زردچوبه استفاده می کنن. زردچوبه به خاطر خاصیت ضد باکتریایی، ضد ویروسی، ضد سرطانی، ضد اکسیدانی، و ضد التهابی اش معروفه.

 

هم اینکه خواص آنتی موتاژنیک هم داره. این ادویه پر از مواد مغذیه، از جمله ویتامین، پروتئین، مواد معدنی و دیگر مواد مغذی به درد بخور. اگه در طول بارداری زردچوبه رو با کیفیت مناسبی استفاده کنین می تونین از فایده های درمانی اون نفع بسیاری ببرین.

 

1- تقویت ایمنی
زردچوبه شامل دارای لیپوپلی ساکاریده، که سیستم ایمنی بدن رو قوی می کنه. این ادویه دارای خواص ضد قارچ، ضد باکتری و ضد ویروسه که ایمنی بدن رو بالا برده و در برابر بیماریا از اون مراقبت می کنه.

 

2- کاهش التهاب
خیلی از مادرها به دلیل غدد پستانی گرفته یا پستانای ورم کرده، که بسیار هم دردآور هستن نمی تونن به کودک خود شیر بدن.

 

به کار گیری زردچوبه در طول شیردهی کمک می کنه این تورم به کمترین حد ممکن برسه و مادر بتونه به کودک خود شیر بده. زردچوبه یکی از درمانای خوب واسه کاهش تورم در تموم نقاط بدنه.

 

3- کاهش کلسترول
کلسترول بالا می تونه باعث مشکلات بدی واسه سلامت بدن شه. تحقیقات پزشکی نشون داده زردچوبه می تونه سطح کلسترول خون رو پایین بیاره، افزایش کلسترول رو تنظیم کنه، و از بسیاری بیماریای قلبی و عروقی پیشگیری کنه.

 

 

4- پیشگیری از آرتروز
زردچوبه به خاطر خواص ضد التهابی اش معروفه که به پیشگیری از آرتروز و آرتریت روماتوئید کمک می کنه. خواص آنتی اکسیدانی این ادویه منتهی به خنثی کردن رادیکالای آزاد در بدن می شه. رادیکالای آزاد به سلولای بدن آسیب میرسونه. مادرانی که به صورت مرتب زردچوبه استفاده می کنن کمتر از التهاب مفاصل رنج می برن.

 

5- کمک به کنترل وزن
زردچوبه به تنظیم وزن بدن کمک می کنه، جریان صفرا رو زیاد می کنه، و خطر اضافه شدن وزن رو کم می کنه. چاقی در مادران شیرده شایعه. بعد از هر وعده یه قاشق چای خوری زردچوبه استفاده کنین.

 

6- بهبود گوارش
زردچوبه کیسه صفرا رو تحریک می کنه تا به اندازه کافی صفرا تولید کنه، که در آخر منتهی به بهتر شدن گوارش و کاهش گاز و نفخ در مادران شیرده می شه. زردچوبه بیماریای جور واجور التهابی روده رو درمان می کنه، و از خطرات مشکلات گوارشی از جمله سوء هاضمه جلوگیری می کنه.

 

7- پیشگیری از مریضی کبد
زردچوبه به عنوان سم زدای طبیعی پوست عمل می کنه. زردچوبه تولید آنزیمای مهمی که کبد واسه سم زدایی از خون نیاز داره رو زیاد می کنه. آنزیمای حیاتی سموم بدن رو تا حدود زیادی می شکنن و به کمترین حد ممکن میرسونن. زردچوبه هم اینکه گردش خون رو در مادران شیرده بهتر کنه و سلامتشون رو تضمین می کنه.

 

به کار گیری زردچوبه در طول شیردهی هیچ مشکلی به وجود نمی آورد. با این حال، بهتره در مقادیر کم و مناسب مصرف شه. از خوردن مکملای شامل زردچوبه دوری کنین. به کار گیری زردچوبه در مقادیر بالا اثرات خشکی داره که باعث کم شدن شیر در مادرهای شیرده می شه. با دکتر خود مشورت کنین تا شما رو از آثار خشکی زردچوبه باخبر کنه.

 

زردچوبه چه خواص مفیدی واسه بدن داره ؟

خواص زردچوبه

درمان دیابت با زردچوبه

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *