7 خاصیت شگفت‌انگیز گیلاس | سبزیجات

7 خاصیت عجیب گیلاس

ملاتونین موجود در گیلاس، سیستم عصبی رو آروم کرده و استرس و تحریکات عصبی رو کاهش داده و به درمان وضعیتای بی خوابی و سردرد کمک زیادی می کنه.

1-ویژگیای آنتی اکسیدانی

بیشتر در اجناس لوازم آرایشی به دنبال یه آنتی اکسیدان معجزه گر هستین؟ پس بهتره این بار تنها سری به میوه فروشی محل بزنین و مقداری گیلاس بخرین! همونجوریکه میدونیم، آنتی اکسیدان روند پیر شدن رو بسیار کند می کنه. گیلاس شامل ترکیبات پلی فنولیک فلونوئیده که با عنوان گلرنگ گلیکوزید خونده می شه. این ترکیبات در خیلی از میوه ها و سبزیجات رنگی پیدا میشه و ویژگیای آنتی اکسیدانی بالایی دارن.

 

2- چرخه خواب بدن رو تنظیم می کنه

در خوابیدن مشکل دارین؟ ملاتونین موجود در گیلاس، سیستم عصبی رو آروم کرده و استرس و تحریکات عصبی رو کاهش داده و به درمان وضعیتای بی خوابی و سردرد کمک زیادی می کنه.

 

3- ویژگیای ضدالتهابی

علاوه بر منابع آنتی اکسیدان، گلرنگ موجود در گیلاس مثل یه عامل ضد التهابی عمل می کنه. پس، گیلاس به صورت بالقوه می تونه مثل یه سپر در مقابل مریضیای دردناک طولانی مثل التهاب مفاصل و دیگه مریضیای عضلانی بکنه. هم اینکه می تونه واسه آروم کردن جراحات ورزشی مورد مصرف قرار گیرد. یه لیوان آب گیلاس می تونه تنها چیزی باشه که بعد از یه جلسه ورزشی سخت به درد شما بخوره.

 

4- جانشین موثر واسه مسکنا

به دلایل ویژگیای ضدالتهابی اشاره شده در موارد بالا، گیلاس می تونه به جای مسکنایی از جمله آسپیرین، مورفین یا ادویل استفاده شه. پس ایجاد یه راه طبیعی واسه مقابله با درد شما رو به طور کاملً از مشکلات جانبی این داروها دور نگاه می داره.

ملاتونین موجود در گیلاس، سیستم عصبی رو آروم کرده و استرس و تحریکات عصبی

رو کاهش داده و به درمان وضعیتای بی خوابی و سردرد کمک زیادی می کنه

5-کم کالری

در عین حالا که گیلاس بسیار مغذیه یه غذای کم کالری حساب می شه پس هیچ مشکلی نداره که در برنامه رژیمی هر کسی قرار گیرد. گیلاس مخلوط خوبی از مواد معدنی لازم واسه فعالیتای جور واجور در بدنه.

 

6-ویژگیای ضد سرطانی

چه سبک زندگی مون رو سرزنش کنیم و چه از بدشانسی شکایت کنیم، ولی سرطان در دنیا روز به روز به طور پیوسته در بین شکلای جور واجور گروه های سنی در حال زیاد شدنه. در عین حال در مورد شروع و گسترش اون چیزی نمی دونیم، ولی دلایل تجربی و علمی می گن، بعضی از مواد شیمیایی موجود در گیلاس، مثل نجات دهنده های طبیعی در برابر این مریضی عمل می کنن. بعضی از ترکیبات یافت شده در گیلاس مثل کوئرسیتین، الاژیک اسید و پریلیل الکل ثابت شده که بسیار در جلوگیری از روند شروع و گسترش سرطان نقش دارن.

 

7- سم زدایی

خاصیت دفع سموم واسه هممون جالبه. چه کسیه که دوست نداشته باشه تا سموم رو از بدنش خارج کرده و به یه حس سلامتی برسه؟ گیلاس علاوه بر ویژگیای گفته شده، به بدن کمک می کنه تا مواد خارجی رو از بدن دفع کرده و یه امنیت و زهرزدایی طبیعی واسه بدن بسازه.


منبع : tebyan.net

جمع آوری به وسیله بخش خواص سبزیجات-خواص میوه ها سبزیجات و سلامت سایت

  • مطالب در رابطه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *