7 خاصیت آویشن | تغذیه سالم

7 خاصیت آویشن

آشنایی با فواید گیاه آویشن

-بینایی رو تقویت میکنه: پر از ویتامین A است و این ویتامین محلول در چربیه و یه آنتی اکسیدان لازم واسه سلامتی غشا مخاطی و پوسته، آویشن سلامتی چشم ها رو بهتر می کنه

سرماخوردگی رو درمان میکنه: آویشن شامل خواص ضد عفونی کنندگی و آنتی بیوتیکیه و یه درمان عالی واسه وقتیه که سرماخورده هستین، گلودرد دارین و سرفه میکنین. طبق یه تحقیق که در این مورد انجام شده، این گیاه به خاطر این شناخته شده که برونشیت و سرفه رو درمان میکنه. واسه کسائی که سرما خوردن پیشنهاد میشه یه فنجون چای آویشن بنوشن.

-جوش رو درمان میکنه: به خاطر خواص آنتی باکتریایی که داره، بیشتر در کرمای مخصوص جوش و شستشوی صورت به کار برده میشه.

-از ریزش مو جلوگیری میکنه: وقتی با گیاهان دیگه ترکیبش کرده و به عنوان یه روغن لازم استفاده اش کنین، میتونه ریشه موها رو تقویت کرده و رشدشون رو بیشتر کنه.

-سطح فشار خون رو کنترل میکنه: این گیاه شامل عصاره ایه که میتونه فشار خون رو کم کنه.

-سلامتی استخون رو بهتر می کنه: چون آویشن یه منبع خوب از ویتامین K ، آهن، کلسیم و منگنزه، میتونه سلامت استخون ها رو بهتر کنه. این مواد مغذی به رشد استخون کمک کرده و خطر بیماریای وابسته به استخون رو کاهش میدن.

-به هضم کمک میکنه: کارشناسان بیشتر چای آویشن رو به کسائی پیشنهاد میکنن که از سوهاضمه و نفخ رنج میبرن. روغنای سبک موجود در آویشن میتونه شما رو از گرفتگی روده خلاص کنه.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *