7 توصیه قبل از اولین بوتاکس

بعد از تزریق شما باید بازم 10 دقیقه ای منتظر بمونین تا بوتاکس تزریق شده به وسیله ماهیچه ها جذب شه.
شاید از کسائی باشین که تا حالا سوزن بوتاکس به پوست تون نخورده باشه پس اصلا بعید نیس اگه اطلاعات کافی در اختیار نداشته باشین. در این صورت این مطلب رو از دست ندین.

اگه جزو اون دسته آدمایی هستین که این روزا آینه با شما زیادی رو راست شده و خط و خطوط صورت تون رو بیشتر از قبل به روی تون می آورد، چه تقصیر، پای عبور چند سال باشه و چه دست ژنتیک و خلاصه به هر دلیل منطقی و غیرموجهی مطمئنا به فکر رفع و مراجعه این مشکل ظاهری افتادین، پس بخاطر این به طور کامل طبیعیه که اولین گزینه موردنظرتان به کار گیری بوتاکس باشه. شاید از کسائی باشین که تا حالا سوزن بوتاکس به پوست تون نخورده باشه پس اصلا بعید نیس اگه اطلاعات کافی در اختیار نداشته باشین. در این صورت این مطلب رو از دست ندین  به خصوص اگه عزم جزمی واسه به کار گیری بوتاکس دارین این ویکی پدیای کوتاه و به درد بخور رو که به وسیله دکتر آرتور پری جفت و جور شده، بخونین و با آگاهی بیشتری دست به کار شین.

یه هفته قبل از تزریق باید بدونین
واسه تزریق بوتاکس درست مانند خیلی از عملای جراحی دیگه نباید قبل از مبادرت به تزریق از داروی خاصی استفاده کنین. در این مورد بهتره قبل از اقدام و اگر داروی به خصوصی مصرف می کنین حتما درباره نوع دارو با دکتر خود مشورت کنین. استفاده همزمان از بعضی داروها و پشت سر اون تزریق بوتاکس ممکنه دلیل کبودی ناحیه ای شه که تزریق در اون قسمت انجام شده پس حتما در قدم اول در این باره تایید دکتر خود رو بگیرین. درواقع تو یه همچین موقعیتی فهرستی از داروها هست که شما باید قبل از تزریق بوتاکس از مصرف اونا دوری کنین. این فهرست رو از دکتر خود بخواین یا دست کم شفاهی با اون در این باره مشورت کنین. اگه باردارین اصلا نباید از بوتاکس استفاده کنین. هم اینکه آدمایی که از مریضیای عضلانی رنج می برن به خصوص مریضیای اعصاب عضلانی باید درباره به کار گیری تزریقات بوتاکس بسیار احتیاط کنن و چه بسا اصلا سراغ اینجور تزریقی نرن. بازم مشاوره با دکتر می تونه بهترین گزینه واسه اراده کردن درباره این مسئله باشه.

یه ساعت قبل از تزریق این کرم رو بزنین
وقتی از سلامت جسم خود واسه تزریق بوتاکس مطمئن شدید باید واسه تزریق بوتاکس به صورت خود آماده باشین. البته تصور قضیه شاید کمی ترسناک باشه اما در طول تزریق این ترس از بین میره. در عین حال واسه اینکه درد و مشکلی رو احساس نکنین شاید تصمیم بگیرین از کرمایی استفاده کنین که صورت شما رو بی حس کنن. شکلای جور واجور این کر ما در داروخونهای معتبر موجود هستن اما بازم باید با مشورت دکتر کرم مورد تایید ایشون رو جفت و جور کنین. معمولا در به کار گیری این کرما نباید صرفه جویی کنین و درواقع باید لایه کلفتی از کرم رو روی پوست خود بمالید. البته نباید اجازه بدین کرم روی صورت شما خشک شه، پس قبل از تزریق باید زمان رو به طور کامل کنترل کنین. واسه جلوگیری از خشک شدن کرم روی پوست صورت تون می تونین از کیسه های پلاستیکی استفاده کنین و کیسه رو روی سطح پوست بچسبونین اینطوری کرم بی حس کننده صورت شمام خشک نمیشه و واسه تزریق در بهترین حالت باقی می مونه. در عین حال یادتون نره که این کرما باید یه ساعت قبل از تزریق روی سطح پوست مالیده شه تا در زمان تزریق اون طور که باید و شاید پوست شما رو بی حس کرده باشه. بهترین حالت ممکن اینه که یه ساعت قبل از تزریق بوتاکس به کلینیک یا مطب دکتر خود برید و همون جا کرم رو روی سطح پوست بمالید و زمان باقیمونده تا تزریق رو به مطالعه بپردازید و آرامش خود رو هم به این روش بالا ببرین.

درد کمتر، تزریق بهتر
یه ساعت گذشته و حالا شما آماده تزریق هستین. پزشکان در این مرحله معمولا کرم روی صورت شما رو که حالا دیگه تقریبا پوست تون رو بی حس کرده با الکل پاک می کنن. بهتره بعد از پاک کردن صورت واسه محکم کاری و به کمترین حد ممکن رسوندن درد مقداری کیسه یخ روی سطح پوست استفاده شه در این صورت دردی که حالا به واسطه بی حسی صورت کمتر شده بازم کاهش پیدا می کنه، ضمن اینکه این کار با انقباض رگای خونی مانع از کوفتگی و کبودی بعد از تزریق می شه.

وقتی دکتر شما متبحر باشه
دکتر بوتاکس رو تزریق می کنه. نقاطی که تزریق در اونا انجام شده بوتاکس رو مستقیم به ماهیچه ها منتقل می کنن. فاصله محلای تزریق بوتاکس بسیار حائزاهمیته. اگه این فاصله ها در تزریق پیشونی زیادتر از اندازه کم باشه، ممکنه تا ماهیچه های چشم پیشرفته و دلیل دوبینی و مشکلات این چنینی شه، پس قبل از تزریق از اینکه یه دکتر ماهر این کار رو واسه شما انجام میده مطمئن شید چون در این صورت مهارت اون مانع از بروز هر مشکلی می شه. درواقع تزریق درست بوتاکس یه هنره. در شرایطی که بعضی بیماران به از کار افتادن کامل ماهیچه ها براثر تزریق بوتاکس احتیاج دارن یه سریای دیگه فقط نیاز به کمی ضعف ماهیچه ای دارن که این مهم با تشخیص دکتر محقق می شه. پزشکان می تونن با تشخیص درست فقط یه تیکه از ماهیچه ها رو که احتیاج دارن، تزریق کنن نه همه اون موضع خاص رو. مثلا اگه یه طرف صورت ماهیچه های قوی تری داشت، می تونن با تزریق بوتاکس به اون قسمت خاص نتیجه بهتری رو واسه مراجعه کنندگان رقم بزنن. مهم اینه که تزریق بوتاکس به وسیله دکتر متبحر انجام شه تا با اینجور تشخیصای بجایی بهترین نتیجه ممکن به دست بیاد.

پرس وجو از دکتر آروم تون می کنه
نتیجه پایانی در تزریق بوتاکس به عوامل زیادی بستگی داره. مثلا یکی از این عوامل می تونه مقدار دوز بوتاکسی باشه که تزریق شده. درواقع دلیل تزریق یا تعداد اون مهم نیس بلکه مهم اندازه واحدیه که تزریق شده، پس اگه این مسائل واسه شما حائزاهمیته، می تونین خیلی راحت درباره اونا با دکتر خود صحبت کنین و از ماجرا خبردار شین.

بعد از تزریق باید بدونین
بعد از تزریق شما باید بازم 10 دقیقه ای منتظر بمونین تا بوتاکس تزریق شده به وسیله ماهیچه ها جذب شه. بعد از اینکه پس از تزریق 10 تا 15 دقیقه دیگه هم در مطب یا کلینیک دکتر منتظر موندین تا ماهیچه ها بوتاکس رو جذب خود کنن، می تونین به منزل برید. در منزل می تونین خیلی راحت آشپزی کنین، کتاب بخونین، قهوه ای درست و نوش جون کنین و برنامه دلخواه تون رو از نظر بگذرونین و واسه 2 ساعت آینده هیچ نگرانی ای نداشته باشین. بوتاکس در این فاصله وقتی به ماهیچهاتون پیوند خورده و دیگه نمی تونه به نقاط دیگری گسترش و گسترش پیدا کنه. خانوما حتی بعد از این دو ساعت می تونن در مناطقی که تزریق روی اونا انجام شده آرایش سبکی کنن و چه بسا به کارای روزمره شون بپردازند بدون اینکه نگرانی واسه چیزی داشته باشن. هر چند در مورد آرایش هم بهتره بعد از پرس و جو از دکتر خود با فراغ بال بیشتری دست به کار شین و از هر نظر خیال تون راحت باشه، اما در عین حال یه نکته رو یادتون نره؛ در روزی که بوتاکس تزریق کردین اصلا ورزش نکنین. در این مورد بهتره با احتیاط باشین. البته همون یه روز کافیه اما به هر حال کار از محکم کاری عیب نمیکنه. اگه دنبال بهترین نتیجه هستین در این موارد دقیق و جدی باشین.

بوتاکس اول، دوم و…
اولین تاثیرگذاری بوتاکس در فاصله وقتی بین 2 تا 6 ماه زمان میبره. این موندگاری بین افراد جور واجور فرق داره. درواقع واسه کسائی که اولین تزریق رو تجربه می کنن نکته قابل اهمیت زمان تزریق بعدیه. باید در این مورد به طور کامل آگاهانه عمل شه، چون زمان تزریق بعدی باید وقتی اتفاق بیفته که تزریق اول تاثیر خود رو از دست داده باشه. شما کم کم متوجه میشین که هر تزریق چند ماه واسه تون جواب میده. البته نباید واسه تزریق دوم اونقدر صبر کنین تا تاثیر اولین بوتاکس به طور کامل از بین بره. وقتی که بوتاکس اول ضعیف شده و اثرات تزریق کم کم در حال از بین رفتنه باید واسه تزریق بعدی دست به کار شین. درواقع هدف از تزریق بوتاکس اینه که ماهیچه ها از کار کردن باز داشته شن و قرار بر اینه که ماهیچه ها کشته شن نه اینکه دوباره بازسازی شن. بعد از 2 سال تزریق در فاصله های وقتی مشخص، ماهیچه ها دیرتر از قبلی خودشون رو ریکاوری می کنن و بعد از اون اصلا بعید نیس فاصله های وقتی تزریقای بوتاکس آدما به فواصل 2 ساله تبدیل شه.

منبع : مجله سیب سبز

جمع آوری سلامت اکاایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *