7 توصیه برای پیشگیری از مسمومیت در کودکان

: 7 پیشنهاد واسه پیشگیری از مسمومیت در کودکان

: خوردن داروها، مواد شیمیایی و اجناس خونگی مانند، مواد آرایشی بهداشتی، فرآورده های شوینده، سفیدکننده و لوله بازکن، لاک پاک کن (استون) و گیاهان آپارتمانی سمی از جمله مهمترین عوامل مسمومیت در کودکان هستن . در این مطلب ۷ پیشنهاد واسه پیشگیری از مسمومیت در کودکان رو به والدین گوشزد می کنیم .

۲- باتوجه به اینکه کودکان از رفتار بزرگسالان الگو می گیرن هیچ وقت در مقابل انا قرص نخورین . ممکنه وقتی حواستون نیس قرصاتون رو ببلعند . هم اینکه داروها رو درجایی دور از دسترس کودک بذارین .

۳- وقتی که کودک رو به دیگری میسپارید خطر بیشتری اونو تهدید می کنه موادی که احتمال مسمویت داره در جای به طور کامل امنی بذارین .

۴- اگه کودک دارو مصرف می کنه به طور کامل واسه اون توضیح بدین که این دارو واسه رفع مریضی اونه و نباید مانند خوراکی یا شکلات خورده شه .

 ۵- درصورتیکه از مواد شیمیایی استفاده می کنین خیلی سریع درب ان راببندید و نذارین کودک به ان دست بزنه .

۶- مواد شیمیایی، شوینده و سفیدکننده رو در کمدهای دارای قفل دور از دید و دم دست کودکان بذارین. هم اینکه درب کمدهایی که در اون مواد شیمیایی خطرناک رو نگه می دارین با قفل یا طناب محکم کنین.

۸- اگه در منزل گل و گیاه نگهداری میکنین به کودک بیاموزید که به انا دست نزنه و تا امکان داره انا رو در جاهایی که کودک دسترسی نداره نگه دارین .

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت

  • مطالب در رابطه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *