7 تا از بهترین دستورالعمل برای تهیه چای دارچین | تغذیه سالم

7 تا از بهترین دستورالعمل واسه جفت و جور چای دارچین

دارچین دارای امتیازات زیادی واسه سلامته یکی از بهترین راه مصرف چای دارچینه و پس شما نیاز به یه دستور کامل جفت و جور چای دارچین دارین در این مقاله 7 تا از بهترین اونا آورده شده. دارچین بخشی جدانشدنی از طب سنتی چینی و آیورودا واسه صدها سال بوده عطر و طعم شیرین اونو خاص کرده.

به خاطر چندین مواد مغذی، اونم فایده های درمانی زیاد داره و به حل و فصل مسائل جور واجور سلامت از سرماخوردگی تا سوء هاضمه و چیزای دیگه ای به جز اینا کمک می کنه با در نظر گرفتن این امتیازات خیلی از مردم دارچین رو به رژیم غذایی خود اضافه می کنن بعضی اونو در برشای سیب، جو دوسر و یا هر چیزی که می خورن می پاشند اما یه سریای دیگه میخوان چیزی خوشمزه تر از گزینه های عادی مصرف کنن که دستورالعمل چای دارچین واسه اونا آورده می شه شمام اینکه می تونین یاد بگیرین که چیجوری چای دارچین رو با به کار گیری مواد خاص ای جفت و جور کنین در این مقاله بعضی از بهترین دستور العملای چای دارچین آورده شده.

امتیازات سلامت دارچین

اگه هنوزم مطمئن نیستین که دارچین رو در رژیم غذایی خود اضافه کنین اینجا کمی بیشتر در مورد خواص دارچین یا چای دارچین میگیم تا با اون بیشتر آشنا شید.
دارچین دارای خواص ضد میکروبی و ضد باکتریه که به پاک کردن عفونت کمک می کنه.
واسه زنان خیلی خوبه و به کاهش گرفتگی عضلات قبل از قاعدگی کمک می کنه.
واسه قلب شما خوبه دارچین خواص ضد لخته شدن و هم اینکه دارای منگنز، کلسیم و آهن واسه کمک به سالم نگه داشتن شماس.
علاوه بر این، خیلی از تحقیقات نشون دادن که دارچین از راه بهبود هضم غذا و اثبات سطح قند خون به کاهش وزن کمک می کنه از اونجایی که به تنظیم سطح قند خون کمک می کنه اونم واسه استفاده در افراد گرفتار به دیابت ایمنه.

7 تا از بهترین دستور جفت و جور چای دارچین

الان، شما منافع واقعی دارچین رو میدونید پس باید یاد بگیرین که چیجوری چای دارچین رو واسه لذت بردن از تموم این امتیازات با یه راه خوشمزه جفت و جور کنین.

1. چای دارچین ساده و خوشمزه

در این دستور غذایی چای دارچین ساده از دارچین کامل استفاده می شه جفت و جور اون آسون و زمان کمی واسه به دست آوردن یه فنجون چای دارچین، سالم و خوشمزه زمان میبره.
مواد لازم
چند میله دارچین یا چند قطعه شکسته از دارچین و دارچین زمینی
روش جفت و جور
روش ساده جوشوندن و خیساندن چوب دارچین – چوب دارچین رو به یه فنجون آب اضافه کنین و اونو به مدت 5 دقیقه بجوشونین و حالا اجازه بدین که چای به مدت 10 دقیقه خیس بخوره شمام اینکه می تونین از تیکهای شکسته دارچین استفاده کنین اما مطمئن باشین که زمان کمتری واسه خیس خوردن نیازه.

2. چای دارچین و زنجبیل باور نکردنی

زنجبیل دارای خواص سلامت خاصه پس یه چای زنجبیل و دارچین شک نداشته باشینً مؤثر هستش اون یه اثر آرامش دهنده روی اعصاب شما داشته و باعث می شه شما یه احساس آرامش پس از خوردن یه وعده غذایی بزرگ داشته باشین.
عناصر
3/4 فنجون زنجبیل خرد شده
2 دارچین ( 3 اینچ طول )
3 لیتر آب
مقداری عسل
روش درست کردن:
واسه آماده سازی 3 لیتر چای زنجبیل و دارچین، شما نیاز دارین که زنجبیل، دارچین و آب رو تو یه قابلمه ریخته و بجوش بیارین  واسه بجوش اومدن درپوش اونو واسه یه ساعت بذارین و بعد ان رو با عسل مصرف کنین چای دارچین و زنجبیل رو می تونین 8 ساعت جلوتر از زمان مصرف آماده کنین اما موقع مصرف باید دوباره اونو قبل از مصرف خوب گرم کنین.

3. چای دارچین شیر نارگیل

اینه که از پایهً یه چای اسپرسو ساخته شده تو یه حالت خاص بدون به کار گیری هر لبنیاته با در نظر گرفتن یه ترکیب سالم از مواد تشکیل دهنده، اون فایده های درمانی زیاد ارائه میده و ایمنی شما رو به مقابله با سرماخوردگی و بیماریای دیگه بهتر کنه.
مواد لازم
4 فنجون آب
8 چای کیسه ای
4 فنجون شیر نارگیل
یه قاشق چای خوری برگ استویا
6 دارچین
8 برش ریشه زنجبیل (تازه)
8 میخک سالم
2 غلاف هل
یه قاشق چای خوری عصاره وانیل
روش درست کردن:
یه گلدان خمره ای جفت و جور و آب رو به اون اضافه کنین حال، تموم ادویه جات و گیاهان رو به اون اضافه کرده و آشپزی رو واسه دست کم یه ساعت در گرما بالا و یا چند ساعت بیشتر روی حرارت کم ادامه بدین شیر نارگیل رو به اون اضافه کنین و به هم بزنین وقتی که گرما داده می شه اونو گرم بخورین و یا بذارین خنک شه و مخلوط با یخ و یه قاشق غذا خوری از روغن نارگیل واسه چای دارچین سرد استفاده کنین.

4. چای لیمو و دارچین تازه

در این چای از یه ترکیب کاملی از لیمو، دارچین، میخک واسه بهبود تواناییای بدن شما استفاده می شه هم اینکه بدن شما از ویتامین C، لازم بدن استفاده می کنه که واسه چندین عملکرده بدن خوبه هم اینکه به کار گیری چای سبز باعث بهتر شدن مصرف شما از آنتی اکسیدان ها و به سالم نگه داشتن شما کمک می کنه.
مواد لازم
4 میخک
4 فنجون آب
3 قاشق غذاخوری آب لیمو
یه قاشق غذاخوری شکر قهوه ای
برش لیمو (اختیاری)
دستورالعملا
دارچین، میخک و آب رو به گلدان اضافه کرده و بجوشونین حالا اونو از اجاق ورداشته و چای کیسه ای رو به اون اضافه کنین به مدت پنج دقیقه رها کنین و پس از اون کیسه رو وردارین حالا شکر و لیمو رو اضافه کنین و گلدان رو روی حرارت کم بذارین واسه یه مدت بخیسانید و به یه فنجون بریزین لازم نیس که شما به اون فشار بدین.

5. چای نارنجی دارچین واسه طعم و مزه واقعی

دستور این چای دارچین به شما اجازه میده تا یه فنجون چای سرد رو بدون هیچ زحمتی جفت و جور کنین.
مواد لازم
2 تیکه بزرگ از پوست پرتقال
1 میله دارچین
8 چای کیسه ای مشکی
6 زنجبیل پوست کنده (خرد شده)  با اندازه یه چهارم مربع
6 شاخه نعناع تازه
یه فنجون شکر
روش درست کردن:
چوب دارچین و پوست پرتقال رو به  8فنجان آب تو یه ماهی تابه اضافه کنین اونو روی حرارت کم جوش بیارین و چای کیسه ای رو به اون اضافه کنین حالا اونو از روی اجاق وردارین و اجازه بدین اون به مدت پنج دقیقه خیس بخوره ( اونو به مدت طولانی ترک نکنین چون تلخ می شه) چای کیسه ای رو حذف اما چوب دارچین و پوست پرتقال رو در اون وارد کنین حالا شکر و زنجبیل رو تو یه فنجون آب تو یه ماهی تابه کوچیک اضافه کنین و اجازه بدین روی حرارت کم بدون تکون دادن به جوش آید برگ نعناع رو به شربت اضافه و به مدت 20 دقیقه رها کنین بعد اون فشار بدین حالا هر دو چای و شربت نعناع رو واسه آماده سازی یه فنجون چای دارچین مخلوط کنین.

6. چای دارچین سیب

این دستور چای دارچین ایده آل و سالمه چون از آب لیمو و سیب در اون استفاده شده.
مواد لازم:
3 فنجون آب
نصف لیوان سیب خرد شده
یه اینچ میله دارچین بلند
نیم اینچ از برش زنجبیل
یه قاشق غذاخوری آب لیمو
نصف قاشق چای خوری پودر چای
عسل
روش درست کردن:
یه گلدان عمیق  جفت و جور و همه چیز به جز عسل رو به اون اضافه کنین و اجازه بدین تا اون بجوشه تا وقتی فقط دو فنجون از اون بمونه اونو از اجاق گاز ورداشته و تیکهای سیب خرد شده رو به اون اضافه کنین در پوشش اونو دوباره قرار داده و به مدت پنج دقیقه رها کنین اونو فشار داده و عسل رو اضافه کنین.

7. چای دارچین و چاشنی خرمالو زردچوبه

در این چای از دارچین با کیفیت بالا و هم اینکه زردچوبه با فایده های درمانی محبوب استفاده می کنه هم اینکه از زنجبیل، با اثرات پاکسازی در بدن و کمک به کاهش التهاب استفاده می شه تنها ده دقیقه واسه آماده سازی و نیم ساعت واسه طبخ زمان میبره.
مواد لازم:
8 فنجون آب
یه قطعه 3 اینچ زنجبیل خرد شده (تازه)
یه قطعه 3 اینچی از ریشه زردچوبه تیکه تیکه شده (تازه)
یه قاشق چای خوری فلفل
6 دارچین
2 خرمالو کوچیک، نازک
شیرین کننده
دستورالعمل جفت و جور:
یه ماهی تابه بزرگ ورداشته و تموم مواد تشکیل دهنده از جمله فلفل، زردچوبه، زنجبیل، برش خرمالو، دارچین و آب رو در اون اضافه کنین و اجازه بدین تا اون جوش آید و پس از اون گرما رو کمتر کنین و اجازه بدین تا یه ساعت و نیم دیگه بجوشه بعد اون فشار بدین و برش خرمالو رو واسه آراستن اضافه کنین و اونو استفاده کنین.

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت

  • مطالب در رابطه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *