7 بیماری عجیب و غریب نادر

7 مریضی عجیب و غریب نادر

سندروم دست بیگانه

تصور کنین یکی از دست هاتون واسه خودش ذهن جدا از هم داشته باشه و دکمه های پیراهنتان رو طوری که از اختیار شما خارجه ببنده یا باز کنه!

این مریضی بسیار نادر با عنوان سندروم دست بیگانه شناخته می شه و بعضی وقتا پس از دچار شدن به سکته مغزی ظاهر میشه.

این مشکل وقتی اتفاق میفته که دو ناحیه از مغز آسیب دیده و ارتباطشونبا شبکه های عصبی که حرکات ارادی رو کنترل می کنن، قطع شه.

این مشکل دلیل می شه بعضی وقتا دستا بی اختیار غذا رو در دهن بذارن، دکمه های لباس رو ببندند یا باز کنن و کارای دیگه این چنینی بکنن.
بدیش اینه الان هیچ درمان شناخته شده ای واسه این مریضی هست.

سندروم لهجه خارجی

بعضی وقتا به دلیل صدمات شدید وارد شده به سر، فرد با یه لهجه و یا زبون بیگانه صحبت می کنه که این اتفاق بسیار نادره.

صدها گزارش مبنی بر آتیش گرفتن خودبه خودی بدن منتشر شده، احتراقی که بدون هیچ عامل محرکی مانند سیگار یا جریان برق اتفاق افتاده

این سندروم معمولا پس از سکته و آسیبای مغزی اتفاق می افته و به دلیل آسیب به مغز و مخچه و مخصوصا قسمت پشتی سر ایجاد می شه.

افراد گرفتار فقط به یه زبون شناخته شده مثلا انگلیسی صحبت نمی کنن، بلکه بعضی وقتا به زبانی صحبت می کنن که واسه همه شنوندها بیگانه س ، یعنی زبانی که وجود خارجی نداره.

مشکل هویت بدن

در این مشکل روانی که بعضی وقتا به عنوان مشکل هویت عضو قطع شده میگن ، فرد احساس می کنه عضوی از بدنش (معمولا ساق پا، انگشتان و بازو) به اون تعلق نداره و تلاش می کنه خود رو از شر اون رها کنه.

این افراد معمولا از دکتر میخوان که اون عضو بدن رو قطع کنه که دکتر این پیشنهاد رو رد می کنه.

الان این مریضی بسیار نادر هیچ درمانی نداره و احتمال میره ضربه های روحی و روانی سخت، مسبب این مشکل هستن.

آتیش گرفتن خود به خودی آدم

صدها گزارش مبنی بر آتیش گرفتن خودبه خودی بدن منتشر شده، احتراقی که بدون هیچ عامل محرکی مانند سیگار یا جریان برق اتفاق افتاده.

این موضوع به نظر مرموز و عجیب می رسه و البته تنها دلایلی که تا حالا واسه آتیش گرفتنای خود به خودی بدن آورده ان، وجود جریان الکتریسیته ساکن،وجود مواد شیمیایی مانند الکل و …بوده و هیچکی تا حالا نتونسته دلیل اصلی این اتفاق عجیب رو پیدا کنه.

سندروم بی توجهی

افراد گرفتار به مشکل بی توجهی، کارایی انجام میدن که تا حالا کسی اینجور رفتارهایی رو نداشته.مثلا بیشتر این افراد فقط به قسمت خاصی از بدنشون توجه می کنن، مثلا موهای سمت راست سرشون رو کوتاه می کنن یا ریش سمت چپشان رو فقط اصلاح می کنن. بیشتر هم وقتی یه بشقاب غذا جلوی اونا قرار می دید، فقط قسمت راست یا چپ اونو می خورن.
این مریضی بعد از سکته مغزی بروز می کنه و بعضی وقتا شدید و شدید تر می شه.

سندروم گرگینه

سندرم گرگینه یه مریضی ژنتیکی است که باعث رشد زیادتر از اندازه بدن و موهای اون می شه. این مریضی ممکنه اثر جانبی مصرف داروهایی مثل داروی فشار خون و ماینوکسیدیل باشه.

ماینوکسیدیل دارویی موضعیه که مستقیما با پوست تماس پیدا میکنه و باعث تحریک رشد مو در مردان طاس می شه.

هم حسی

بعضی افراد تجربه این موضوع رو دارن که مثلا با شنیدن یه موسیقی، یه رنگ خاصی رو می بینن، و یا با چشیدن یه مزه خاص رنگ خاصی رو میبینن. این تجربه رو هم حسی می گن.

این مریضی خیلی شناخته شده نیس و افراد بسیار کمی در جهان این احساس رو تجربه می کنن.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *