سرویس تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز چیست؟

سیستم تبلیغات گوگل یا این امکان رو به صاحبان کار و کاسبی های آنلاین میده تا در سریعترین زمان ممکن به معرفی کالا و خدمات خود بپردازند.

همونطور که می دونین شما واسه معرفی کسب وکار یا کالا و خدمات خود در موتورهای جست وجو مانند گوگل، یاهو و … دو راه پیشرو دارین:

روش اول انجام سئو یا بهینه سازی صفحات سایت تون واسه موتورهای جست وجو هستش  که به اون سئوی ارگانیک یا طبیعی می گن.
در این روش شما با اجرا و اجرا نکات و راه و چاه هایی سایت خود رو سئو کرده و باعث قرار گرفتن اون در صفحات ابتدایی و رتبه های بالاتر موتورهای جست وجو میشین و درنتیجه بعد از سرچ کلید واژه های مربوط به کسب وکارتون به وسیله کاربران، چون شما در صفحات اول و رتبه های بالاتر موتور جست وجو قرار گرفتین می تونین ترافیک زیادی واسه سایت خود ایجاد کرده و به این روش بازدید کننده های زیادی رو وارد سایت خود کنین.

از مشکلات و نکات منفی جذب بازدیدکننده واسه سایت تون به این روش بحث زمانبر بودن و طولانی بودن به نتیجه رسیدن و محقق شدن اهدافتانه. چون که واسه قرار گرفتن در رتبه های بالای موتور جست و جو(گوگل، یاهو و …) به این روش همونطور که گفتیم باید اول دستوالعملها و ملاحظاتی رو در سایتتون رعایت کرده و اجرا کنین و در مرحله بعد هم باید وقتی رو جهت اثبات کسب وکار خود به موتورهای جست وجو(گوگل، یاهو و …) صرف کنین تا با اونا نشون بدین شما یه متخصص در اون بخش کسب وکار و جنسا و خدمات می باشین.

مشکلات

کار بهینه سازی با این روش خیلی سخت و پر هزینه تر میشه خصوصا اگه رقابت در بخش کسب وکار و کلید واژه های مربوط به شما به شکل شدیدتر و فشرده تر برقرار باشه که در نتیجه باید تلاش دو چندانی واسه موفق شدن در این فضای رقابتی انجام بدین.

در واقع اصول بهینه سازی با این روش ، اجرا و اجرا نکات و دستورالعمل هاییه که باید بطور منظم و دائمی در سایت تون اجرا شه.

ویژگیای سیستم گوگل ادوردز

در مقابل این روش موتور جست و جوی گوگل سرویسی رو قرار داده به نام گوگل ادوردز یا سیستم تبلیغات گوگل که دیگه مشکل زمانبر بودن و روند طولانی روش قبل رو نداره و سایت شما رو ظرف مدت کوتاهی در رتبه های بالای صفحات موتور جست وجو قرار میده.
ساختار کار در گوگل ادوردز این جوری س که شما به ازای پرداخت واسه هر کلیک(CPC) یا فروش(CPR)، کاربران رو به سایت خود جذب می کنین یعنی در اول حساب خود رو شارژ کرده و بعد از اون گوگل با در نظر گرفتن رقابت پذیری روی واژه هایی که شما انتخاب می کنین، قیمتی کلیکی رو واسه هر واژه در نظر میگیره و اندازه اونو از اعتبار حساب تون به ازای هر کلیک کسر می کنه.

قیمت

از امتیازات کار با سیستم گوگل ادوردز جدا از نتیجه گیری در زمان سریع و کوتاه میشه به مشخص کردن مکان دقیق بازار هدف کسب وکار شما و همینطور زمان قرار گرفتن سایت در رتبه های اول موتور جست وجو اشاره کرد، به صورتی که رتبه شما حتی قبل تر از کسائی که با سئو سایت خود رو معرفی کردن قرار میگیره.